Tepelné čerpadlo NIBE Fighter 100P

Výrobce: Nibe

Tepelné čerpadlo NIBE Fighter 100P je ideálním řešením pro jednogenerační či dvougenerační rodinné domky i pro budovy sloužící veřejnosti.


Mechanický ventilační systém s lokálními ventilačními průduchy a s tepelným čerpadlem využívající energii získanou z ventilačního vzduchu k ohřevu teplé vody.

Oblast použití

Tepelné čerpadlo NIBE Fighter 100P je ideálním řešením pro jednogenerační či dvougenerační rodinné domky i pro budovy sloužící veřejnosti. Je určeno pro ventilaci domů s výškou místností cca 2,5 m a obytnou plochou 60 - 200 m².

Technický popis

Tepelné čerpadlo NIBE Fighter 100P využívá tepelnou energii získanou z odpadního ventilačního vzduchu k ohřevu teplé vody. Je-li potřeba větší množství teplé vody, zapíná se automaticky přídavné elektrické topné těleso o příkonu 1,5 kW.

Fighter 100P nabízí kompletní řešení, které nahradí jak běžný zásobníkový ohřívač TUV tak samostatnou ventilační jednotku s rekuperací.

Ovládání jednotky Fighter 100P je velmi jednoduché. Je vybavena kontrolkou a přepínačem, které jsou snadno přístupné na ovládacím panelu umístěném v její přední části. Stejně jednoduchá je i její údržba. Například filtr ventilačního vzduchu je umístěn ve vyjímatelné kazetě.

Technická data

NázevHodnota
Výška1930 mm
Šířka600 mm
Hloubka615 mm
Čistá hmotnost155 kg
Objem vnějšího pláště-
Objem zásobníku teplé vody225 litrů
Napětí230 V (1-fáze+N)
ChladivoR290 (Propan)
Jmenovitý výkon kompresoru (Pel)350 W
Jmenovitý výkon topného tělesa1,5 kW
Antikorozní ochranaCu
Úspory/rok *1800 - 3500 kWh/rok

*Hodnota se může měnit v závislosti na získaném množství energie a objemovém průtoku ventilačního vzduchu.

Právo na konstrukční změny a modifikace vyhrazeno.

Kotlíkové dotace Zelená úsporám

Jsme v Seznamu odborných dodavatelů v programu Zelená úsporám.

Dodavatelé

  • NIBE NIBE
  • MASTER THERM MASTER THERM
  • DE DIETRICH VAILLANT